Už začínám mít trochu špatný pocit, že zde v poslední době hodně vařím z populární hudby, a proto jsem se rozhodla podělit o poslech, se kterým jsem pracovala v sedmých třídách při seznámení s concertem grossem. Asi jako všichni, používám i já k tomuto Vivaldiho Čtvero ročních dob. Budu mít velkou radost, když se podělíte se svými nápady. Věřte, že já z tohoto sdílení mám také jen dobrý pocit:-)
Motivace - Hra na tělo - bouřka
To funguje pokaždé, když s dětmi dělám, mnoho z Vás jistě zná. Napodobujeme zvukově bouřku, děti hádají, co jim zvuk připomíná a vždy se trefí.
Tření dlaní o sebe = zvedání větru před bouřkou
Luskání = poprchávání
Pleskání o stehna - déšť - zesilujeme
Výskok/dupnutí/bouchnutí do lavice - hrom
Práce s pracovním listem
Začínáme Létem, abychom měli vazbu ke hře na tělo, používám grafický záznam a sestřih hudby pana prof. Herdena z My pozor dáme a nejen posloucháme.
Vivaldi - Léto
Vivaldi - Léto
Videa s hudbou naleznete:
Hra do Podzimu - hudba s mapou ZDE
A když je ten podzim, tak jsem vytvořila ze dvou nalezených grafických záznamů jeden a vzniklo toto. Místo nástrojů jsme nejdříve zvolili hru na lavici a tleskání.
Pokud Vám nepomůže video z realizace, mrkněte na nepříliš čitelné, ale funkční video ZDE .
Opět platí, že ráda na vyžádání zašlu pracovní list i grafický záznam v PDF a také pořád platí, že jsem jenom člověk, takže i korektura je opravdu vítána:-)
Těším se na Vaše nápady a postřehy.
Dobrý den, mohla bych poprosit o zaslání pracovního listu v pdf?
OdpovědětVymazatTak to je bouřka, že by to chtěla udělat projekty hromosvodů, kdyby od nich létaly i blesky. Slušné hromobití. :) My to ve škole ale využíváme taky. Prostě hra na tělo podle mě patří k něčemu, co si děti fakt užívají a nejsou na to potřeba pomůcky. :) A zatím jsem se teda nesetkal s odporem. ;-)
OdpovědětVymazat